Dr. Kós Károly néprajzi grafikái (2010–2011)

Érdeklődők a kiállításonÉrdeklődők a kiállításonDr. Kós Károly (1919-1996) erdélyi magyar néprajzkutató, muzeológus, id. Kós Károly (1883-1977) építész, író, grafikus fia volt. Tudományos kutatásai igen széleskörűek voltak, az erdélyi és a moldvai magyarság szellemi és agyagi kultúrájának szinte teljes területét felölelték.

A kiállítás 2011. március végéig
volt megtekinthető.

Tájmonográfiák és tanulmányok sora jelzi termékeny munkásságát, melynek különleges része a szerző által készített kiváló és beszédes rajzok sokasága.

A kiállításon a kutatómunka során született eredeti rajzokat mutattuk be, amelyek a tudós jegyzetfüzetébe, múzeumi leírókartonokra, pauszra vagy más, szinte fecninek tűnő papírdarabokra készültek.

A bemutatott eredeti grafikái átfogó képet adtak az erdélyi népélet – ma már csak nyomokban meglévő – teljes anyagi kultúrájáról, s világossá tették a látogatók számára, hogy ifj. Kós Károly magas színvonalú művészi rajzai önálló alkotásokként is megállják a helyüket.